Τρίποντο ψυχολογίας για Ναυπακτιακό Αστέρα (vid)

Μια σπουδαία νίκη σημείωσε ο Ναυπακτιακός στον πρώτο εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο τον Αστέρα Ιτέας. Η ομάδα του Δημήτρη Κάκκου αγωνιζόταν με παίκτη παραπάνω από το 18΄ μετά την αποβολή του Γκούρα και όσο περνούσε η ώρα πίεζε μέχρι που ο Πέκεζ άνοιξε το σκορ με ωραία κεφαλιά στο 78΄.

Μετά το γκολ οι παίκτες του Ναυπακτιακού πήραν τον έλεγχο του αγώνα πιέζοντας συνεχώς

Τώρα ο Ναυπακτιακός υποδέχεται στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής το Σούλι Παραμυθιάς. Εδώ πρέπει να αναφέρουμε ότι η προπώληση των εισιτηρίων ξεκινά την ερχόμενη Τρίτη και θα διαρκέσει έως την Πέμπτη.

Αναλυτικά:

*Η προπώληση εισιτηρίων αξίας 5 ευρώ θα γίνεται από Τρίτη έως Πέμπτη στους εξής χώρους : -Πρακτορείο ΟΠΑΠ Κουτσοσπύρος Κωνσταντίνος (Κεφαλόβρυσο) -Πολυκατάστημα Κωστία (Κέντρο) - Cafe Central – Χάρης Γλωσσόπουλος (Αγία Παρασκευή) -Delicia Κρεπερί - Γιαννίκας (Λιμάνι) - Γενική Ταχυδρομική Κωστούλας (Λιμάνι) - Cafe Jucco (1ο Γυμνάσιο) -Καφενείο Κόκλα (Οδός Θέρμου) .

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλα τα καταστήματα για την στήριξη.

Το φιλμ του αγώνα:

6΄ Εκτέλεση φάουλ του Γκούρα διώχνει με γροθιές ο Πετσίνης

18’ Δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γκούρα με δέκα παίκτες ο Αστέρας

20’ Σούτ του Κονίδα η μπάλα άουτ.

27’ Ο Καζανάς θα ανατραπεί μέσα στην περιοχή ο διαιτητής θα πει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

42’ Σέντρα του Κονίδα θα προλάβει ο τερματοφύλακας σε μια φάση που οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι.

49’ Σούτ του Fatiga θα κοντράρει η μπάλα κόρνερ.

52’ Σέντρα σούτ του Κονίδα η μπάλα θα περάσει άουτ.

64’ Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη η μπάλα άουτ.

67’ Σούτ του Γιαννόπουλου θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

78′ ΓΚΟΛ, Ο Πέκεζ με κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ για τον Ναυπακτιακό.

82’Ο Ανδρεόπουλος θα ζητήσει πέναλτι ο διαιτητής θα έχει αντίθετη άποψη.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Φίτσας με βοηθούς τον κ. Φραγκούλη και τον κ. Πάνο.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ: Πετσίνης, Καζανάς, Καλαμπόκας, Πέκεζ, Θωμόπουλος, Τσεκούρας (63’Ζαχαρόπουλος), Καραγιάννης, Γιαννόπουλος, Ανδρεόπουλος (89΄Αντωνόπουλος), Κονίδας (92’Σίνης), Fadiga (60’Σταθόπουλος)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ: Κούμης, Χουζούρης, Δινοβίτσης Μανέτας, Κουρούμα, Κυριλλίδης, Γκούρα, Γκίκα, Καμπεράι, Καψάσκης (60’Ζιόγας), Ζαχαριουδάκης (50’Βάσος).

Πηγή: nafpaktianews.gr