Φιλική ήττα για Παναγρινιακό από τον Παναιγιάλειο

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Δοκιμίου ο Παναγρινιακός ηττήθηκε με 0 - 2 από τον Παναιγιάλειο.

Η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου είχε καλή εικόνα σε γενικές γραμμές, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά είχε κάποια κενά στην άμυνα.

Στο 9ο λεπτό οι Αιγιώτες κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Γκάτση από τον Παναγιωτόπουλο και ο Γκάτσης που ανέλαβε την εκτέλεση, ευστόχησε κάνοντας το 0 - 1. Στο επόμενο δεκάλεπτο ο Παναγρινιακός είχε τρεις καλές στιγμές δύο με τον Κούση και στην κλασικότερη δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Βασιλάρη. Όμως στο 28΄ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν και δεύτερο πέναλτι ξανά σε ανατροπή του Γκάτση από τον Παναγιωτόπουλο. Ο Μπούνας που ανέλαβε την εκτέλεση έκανε το 0 - 2, που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες έκαναν αλλαγές, είχαν κάποιες καλές στιγμές, αλλά το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε.

Πηγή: websports.gr