Φιλική ισοπαλία για Παναγρινιακό στο Αίγιο

Κατηγορία: Γ΄ Εθνική

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Αιγίου ο Παναγρινιακός αναδείχτηκε ισόπαλος με 0 - 0 με τον Παναιγιάλειο.

Η ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου μία εβδομάδα πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεών της έδειξε καλή εικόνα σε ένα φιλικό με αντίπαλο ίδιας κατηγορίας.

Στα πρώτα 35 λεπτά οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και έχασαν καλές ευκαιρίες με Βασιλάρη, Κούση και Βασιλόγιαννη. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του ημιχρόνου ο Παναιγιάλειος βρήκε φάσεις στην αντεπίθεση και στο 40ο λεπτό ο Παρδαλός έδιωξε σωτήρια σε τετ α τετ με το Μπούνα.

Οι Αιγιώτες μπήκαν καλύτερα στο δεύτερο μέρος και είχαν καλές στιγμές στο πρώτο εικοσάλεπτο. Στα επόμενα λεπτά το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με τους φιλοξενούμενους στο 87΄ να χάνουν την ευκαιρία με το Φραγκούλη, να σκοράρουν και να πάρουν τη φιλική νίκη.

Το ευχαριστώ του Παναγρινιακού στον Παναιγιάλειο για την φιλοξενία.

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Παναγρινιακού ευχαριστεί τη διοίκηση του Παναιγιάλειου για τη φιλοξενία της αποστολής μας στο σημερινό φιλικό μεταξύ των δύο ομάδων.

Ευχόμαστε στην ομάδα του Αιγίου καλή αρχή στις επίσημες αγωνιστικές της υποχρεώσεις και καλή επιτυχία στο νέο πρωτάθλημα.