Νίκη για τον Αλικυρναϊκό στη Ναύπακτο επί της Παλαιοπαναγιάς (Βίντεο)

Φωτο αρχειου

Νίκη για τον Αλικυρναϊκό Αγίου Θωμά το μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο του Ξηροπηγάδου επί της η Α.Ε. Παλαιοπανανιάς με 1-0.

Οι γηπεδούχοι άξιζαν να πάρουν βαθμό ή βαθμούς από την αναμέτρηση όμως πλήρωσαν την αστοχία τους στην τελική προσπάθεια. Το γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 48΄ ο Ντρούκας από στημένη φάση ύστερα από εκτέλεση φαόυλ του Δάλλα.

Το φιλμ του αγώνα:

7’ Σουτ του Γαβρίνα αποκρούει ο τερματοφύλακας.

9’Ο Ζέλιος μπαίνει μέσα στην περιοχή πλασάρει αποκρούει ο τερματοφύλακας.

30’Οφ σάιντ υποδεικνύει ο διαιτητής διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους.

37’ Εκτέλεση φάουλ του Κοντού δεν μπορεί  να πιάσει μόνος του στην περιοχή την κεφαλιά ο Παναγόπουλος.

43’Ο Κοντός θα δώσει ωραία πάσα στον Ζέλιο η μπάλα θα κοντράρει κόρνερ.

44’Μόνος του ο Ζέλιος απέναντι από τον τερματοφύλακα δεν θα μπορέσει να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

45’Μόνος ο Ζέλιος ο Βασιλείου με προβολή θα σώσει.

48’ ΓΚΟΛ Εκτέλεση φάουλ του Δάλλα κεφαλιά ο Ντρούκα η μπάλα στα δίκτυα.

75’ Γέμισμα στην περιοχή από τον Τσούμα  πλασέ από τον Κοντό η μπάλα άουτ.

85’ Σούτ του Μάνθου η μπάλα άουτ.

89’ Σούτ του Γαβρίνα διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

91’ Κλέβει την μπάλα ο Μάνθος σουτ μακρινό από τον Βασιλείου η μπάλα άουτ.

92’ Ο Κουφός κερδίσει πέναλτι την εκτέλεση θα αναλάβει ο Γαβρίνας  θα αποκρούσει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς: Παναγόπουλος, Παπαντώνης, Πλυταριάς (59’ Μαστροκώστας), Μανδέλος, Θανασιός , Λαουρδέκης, Ζέλιος (61’ Μανδέλος),Σανιδάς, Παναγόπουλος (52’ Καραδήμας), Κοντός, Ρισβάς (75’ Τσούμας).

Αλικυρναϊκός Αγίου Θωμά (Δημητρης Ξηρός) : Μπράτσικας, Ντρούκας (79’ Κέσκος), Τσαλαφούτας, Πασπαλιάρης, Βασιλείου, Σκαρλάτος (Τριφιάτης), Κουφός, Δάλλας (78’ Ζέρβας), Γαβρίνας, Μάνθος, Παλιάτσας (46’ Τριφιάτης).