Η Αθλητική Ατζέντα του Σαββατοκύριακου 8-9/2/2020

Κατηγορία: Ατζέντα Γράφτηκε από τον/την Μιχαήλ Δημητρίου

Μια νέα ενότητα έρχεται να προστεθεί από φέτος μετά από απαίτηση δική σας και έχει να κάνει μετά τα παιχνίδια που διεξάγονται κάθε Σαββατοκύριακο στο Μεσολόγγι και την ευρύτερη περιοχή του Δήμου, αλλά και τις υποχρεώσεις των ομάδων του Νομού μας που αγωνίζονται σε Εθνικές κατηγορίες.

Σάββατο 8 Φεβρουαρίου 2020

Ποδόσφαιρο

Πρωτάθλημα Κ16 ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

Γήπεδο Κατοχής  Ώρα 10:30 : Ένωση ΑΟΚ Τρίκαρδος – Παναιτωλικός 1

Α΄κατηγορία ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

Γήπεδο Γουριάς  Ώρα 15:00 : Εθνικός Γουριάς – Ατρόμητος Αντιρρίου

Γήπεδο Λουτρού  Ώρα 15:00 : Αμαβρακικός Λουτρού – ΑΕ Ευηνοχωρίου

Γήπεδο Θέρμου  Ώρα 15:00 : Απόλλων Θέρμου 1957 – Αστέρας Μεσολογγίου

Γήπεδο Αγίου Κων/νου   Ώρα 15:00 : ΠΑΟ Αγρινίου – Όμηρος Νεοχωρίου

Γήπεδο Αστακού  Ώρα 15:00 : Ηρακλής Αστακού – Απόλλων Δοκιμίου

Β΄κατηγορία ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

Γήπεδο Γραμματικούς  Ώρα 15:00 : Αχιλλέας Γραμματικόυς - ΑΟ Ζευγαρακίου

Γήπεδο Αιτωλικού  Ώρα 15:00 :  Άρης Αιτωλικού – ΑΟ Πενταλόφου

Γήπεδο Κατοχής  Ώρα 15:00 :  ΑΕ Λεσινίου – ΑΕ Παλαιοπαναγιάς

Μπάσκετ

Α2΄ Εθνική κατηγορία

Κλειστό ΔΑΚ Μεσολογγίου Ώρα 17:00 : ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης – Διαγόρας Δρυοπιδέων

Κλειστό Στρέφη  Ώρα 17:00 : ΑΟ Τρίτων - ΑΟ Αγρινίου

Α΄ΕΣΚΑΒΔΕ

Κλειστό ΔΑΚ Αγρινίου  Ώρα 16:00 : ΑΛΦΑ 93 - ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης (Β)

Βόλεϊ

Β΄Εθνική Γυναικών

Κλειστό ΠΕΑΚ Ιωαννίνων  Ώρα 16:30 : ΠΑΣ Γιάννινα - ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης

Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2020

Ποδόσφαιρο

Πρωτάθλημα Κ16 ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

Γήπεδο Νεοχωρίου  Ώρα 11:00 : Όμηρος Νεοχωρίου – ΑΕ Μεσολογγίου

Γήπεδο Ευηνοχωρίου  Ώρα 11:00 : ΑΕ Ευηνοχωρίου – Αναγέννηση Αστακού

Α΄κατηγορία ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

Γήπεδο Κατοχής  Ώρα 15:00 : Ένωση ΑΟΚ Τρίκαρδος – Παιανία Μάστρου

Γ΄Εθνική κατηγορία

Γήπεδο Θ.Πασσιόπουλος  Ώρα 15:00 : ΑΕ Μεσολογγίου – ΑΟ Ανατολής

Γήπεδο Παπαχαραλάμπειο Ώρα 15:00 : Ναυπακτιακός Αστέρας – Απόλλων Ευπαλίου

Α΄Εθνική Γυναικών

Γήπεδο Θ.Πασσιόπουλος Ώρα 18:00 : Μεσολόγγι 2008 – Τρίκαλα 2011

Γ΄κατηγορία ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

Γήπεδο Νεοχωρίου  Ώρα 15:00 :  Αχελώος Νεοχωρίου –  Αναγέννηση Ρίγανης

Μπάσκετ

Α΄ΕΣΚΑΒΔΕ

Κλειστό ΔΑΚ Μεσολογγίου  Ώρα 17:00 : ΑΣ Λέων – ΓΕ Αγρινίου

Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2020

Ποδόσφαιρο

Super League

Γήπεδο Παναιτωλικού  Ώρα 18:00 :  Παναιτωλικός - Βόλος