Εκτός έδρας νίκη για τους Αργοναύτες επί του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας

Στο τρίτο παιχνίδι της φετινής χρονιάς στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα μας κέρδισε εκτός έδρας με σκορ 43 - 47 τον Απόλλωνα Πτολεμαΐδας.

Με "όπλο" την καλή της άμυνα η ομάδα μας έφτασε στην πρώτη της νίκη μακριά από το Αγρίνιο και μετά από 3 αγώνες έφτασε τους 5 βαθμούς.

Η ομάδα μας πήρε μικρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα πλησίασε στο καλάθι. Η ομάδα μας ξαναπήρε διαφορά 6 πόντων στο 30ο λεπτό και σε ένα κλειστό τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα και να πάρει τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 9 - 15, 19 - 15, 7 - 11, 8 - 6.

Διαιτητές: Τοπαλίδης - Γιατρόπουλος.

Γ.Α.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Έλενα Παπαδημητριου): Σπυριάδου, Διπλάρη 14(1), Πισιάνη 8, Βλαδίκα 13(3), Βαρδαούλη 3(1), Γκανάτσιου 5, Παπαδοπούλου.

Α.Σ. ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Τάσος Σταμάτης): Λέρη, Μαρίνη 6, Πιστιόλα, Τασούλη 7, Μαρούντα 9(1), Στεργίου 6, Ντάρλα 11(3), Παπαθανάση, Γαλαζούλα, Λιάπη, Μπράβου 8.