Ήττα για τον ΑΟ Αγρινίου στη Βέροια

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα μας ηττήθηκε στη Βέροια από το Φίλιππο με σκορ 72 - 58.

Οι γηπεδούχοι μετά τα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου πήραν προβάδισμα στο σκορ και στο 10ο λεπτό προηγήθηκαν με διαφορά 7 πόντων.

Η διαφορά άνοιξε στο δεύτερο δεκάλεπτο και ο Φίλιππος προηγήθηκε με 12 στο ημίχρονο, ενώ στο 30ο λεπτό έφτασε τους 18 πόντους. Ο Α.Ο.Α. μείωσε στους 10 στο 35ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι κράτησαν τη νίκη φτάνοντας στο τελικό +14.

Δεκάλεπτα: 21 - 14, 18 - 13, 21 - 15, 12 - 16.

Διαιτητές: Σταματόπουλος - Ζαχαρής - Παζώλης.

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Δημήτρης Γκίμας): Τσούκας 5(1), Φυλάκης, Βαλλιός, Τσιακλάγκανος 2, Ελευθεριάδης 14, Ποταμόπουλος, Κοθράς 10(1), Παραπούρας 20(5), Νικάι 2, Φιλιππόπουλος 4, Ντρεκάλοβιτς 15(1).

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 3, Μπερερής 8(1), Χατζηνικόλας 2, Φραντσέσκι 6, Γκρέκας 6, Γιαννακίδης 8(2), Κασσιούμης 6, Σταματογιάννης 12, Ψαράς 7, Παπαχρήστος, Χρήστου, Σταμίρης.