Νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου επί του Ναυπλίου (vid)

Photo by Thomas Pappas

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα μας κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τον Οίακα Ναυπλίου με σκορ 75 - 66.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με την ομάδα μας να κλείνει το 20λεπτο με προβάδισμα 3 πόντων. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας άνοιξε λίγο τη διαφορά και προηγήθηκε με 6 πόντους, ενώ στα τελευταία λεπτά η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 12 πόντους για να κλείσει στο τελικό +9.

Δεκάλεπτα: 17 - 16, 16 - 14, 25 - 22, 17 - 14.

Διαιτητές: Παναγιώτου - Παφίλης - Ελευθεριάδης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 9, Μπερερής 10(2), Παπαχρήστος, Χατζηνικόλας 7(1), Φραντσέσκι 28(4), Χρήστου, Γιαννακίδης, Γκρέκας 8(1), Σταματογιάννης 6, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 4, Σταμίρης.

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (Χάρης Κουλουριώτης): Σιμιτζής 12(2), Ραζής 3(1), Κουμπούρας 6, Πασσολάρι, Παπαντωνίου 8(2), Τζόρτζεβιτς 2, Μιχόπουλος, Βύρλας 4, Καλλινικίδης 13, Σκορδάς 11, Μακρής, Ψημίτης 7.