Α2 Ανδρών: Σεφτέ στις νίκες για τον ΑΟ Αγρινίου

O A.O.Αγρινίου είχε δείξει απο την προηγούμενη αγωνιστική στον Υμηττό κόντρα στον Αμύντα οτι δεν θα αργούσε η πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα καθώς η ομάδα σε κάθε παιχνίδι παρουσιαζόταν και καλύτερη. Αυτή ήρθε λοιπόν απέναντι στην Δάφνη Δαφνίου με 69-67 ύστερα απο ένα δραματικό παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος ειχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 41-44.Ο Α.Ο. αντέδρασε και με πολυφωνία στην επίθεση και σφιγγοντας την άμυνα του κατάφερε να περάσει μπροστα με 62-57.

Τα τελευταία δέκα λεπτά ήταν άσχημα επιθετικά για την ομάδα του Αγρινίου όχι όμως τοσο ωστε να της στερήσουν την νίκη που ήρθε με 69-67 με την Δαφνη να αστοχεί στην τελευταία επίθεση της.

Απο τους νικητές ο Γρίψιος ειχε 18 πόντους με 4 τρίποντα ενώ ο Γαρεζος 14.Απο την Δαφνη ο Ζαραϊδώνης ειχε 12 και ο Τζουγκαράκης 11.

Διαιτητές: Παναγιώτου – Ζαχαρής - Τσουμαχίδης

Δεκάλεπτα: 18-23, 41-44, 62-57, 69-67

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 3 (1), Γρίψιος 18 (4), Στογιάνοβιτς 9, Ναούμης 8, Νικολαΐδης 5 (1), Τσιαμπάς 3 (1), Μήτσου, Οκεκουόγεν 9, Κοντσές, Καλημέρης, Γαρέζος 14 (4).

Δάφνη Δαφνίου (Καλαμπόκης): Σκόρδος, Δημητρακόπουλος 6, Μαλέλης 7, Καννάς 7, Τζουγκαράκης 11, Στέφος 2, Καραΐσκος, Γεωργοπαπαδάκος 9 (1), Μπέμπης 13 (2), Ζαραϊδώνης 12 (1).

Επιμέλεια: Μιχάλης Σταμουλάκης

Πηγή: basket247.gr