Νίκη και επί του ΠΑΣ Ναυπάκτου και 7/7 για τον Λέων!

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Στις 8/12 η ομάδα μας έπαιξε τον 7ο αγώνα της στο πρωτάθλημα κερδίζοντας την αξιόλογη ομάδα της Ναυπάκτου με 75-61.

Μπαίνοντας πολύ δυνατά από το ξεκίνημα επιβάλλαμε το ρυθμό μας προηγούμενοι στο 1ο δεκάλεπτο 23-12 δείχνοντας τη ποιότητα μας. Μια ανεξήγητη αστοχία στα σουτ 3 πόντων όμως έφερε νευρικότητα στην ομάδα μας και σε συνδυασμό με την πολύ καλή απόδοση της αντίπαλης ομάδας το ημίχρονο έκλεισε 37-31 με το παιχνίδι ακόμη ανοικτό.

Ξεκινώντας πολύ δυνατά το β' ημίχρονο και παρόλο που τα ποσοστά στα τρίποντα παρέμειναν πολύ χαμηλά, η ομάδα μας με δυναμικό τρόπο έκλεισε το 3ο δεκάλεπτο 62-46 τελειώνοντας ουσιαστικά τον αγώνα.

Κέρδος η συμμετοχή των νεαρών Μουζόπουλο, Ελευθερίου και Περδικάρη που με την καλή τους απόδοση βοήθησαν ουσιαστικά την ομάδα.

Επόμενος αγώνας το Σάββατο 14/12 στις 18.00 στο Αγρίνιο με τον 2ο στη βαθμολογία Παναιτωλικό.

Α' 23-12 Β' 14-19 Γ' 25-15 Δ' 13-15.

ΛΕΩΝ: Τριαντάφυλλος, Δάλαρης, Κρασακόπουλος, Γρατσινόπουλος 10, Περδικάρης, Ξηρός 8, Σταυρόπουλος 25, Λειβαδάς 17(2), Μουζόπουλος 3(1), Γεωργούλας 8, Φουστέρης, Ελευθερίου 4.

ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ: Μίχος, Βαφειάδης 22(1), Αλεξανδρής 5(1), Στυλιαρας 3, Ζουμπαρας 6(2), Σταμάτης 5(1), Ζησιμόπουλος 8(2), Βαρελας 2, Κατσικας 4, Νακόπουλος 6.