Μοιρασιά στο Δοκίμι για Απόλλων και Ηρακλή Αστακού

Ισόπαλοι με σκορ 0 - 0 αναδείχθηκαν στο γήπεδο "Λεωνίδας Ζαχαράκης" ο Απόλλων Δοκιμίου με τον Ηρακλή Αστακού.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την ομάδα του Γιάννη Λιάκα στους 7 βαθμούς και την 4η θέση, ενώ ο Απόλλωνας έφτασε τους 5 και βρίσκεται στην 9η θέση.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές, με τα τελειώματα όμως να μην είναι σωστά και το 0 - 0 παρέμεινε.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με τον Κοτρότσο στο 52΄, όμως ο Κολοσιώνης υπέδειξε έγκαιρα τον παίκτη του Ηρακλή σε θέση οφσάιντ.

Οι παίκτες του Απόλλωνα πήραν μέτρα στο γήπεδο και πίεσαν, όμως δεν απείλησαν ιδιαίτερα και στην καλύτερη στιγμή τους ο Κατερινόπουλος έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Αποστόλη Κορομηλά στο 68ο λεπτό.

Το φιλμ του αγώνα.

Κόρνερ του Αποστόλη Κορομηλά από δεξιά ο Δαλαγιώργος δε βρήκε καλά τη μπάλα, που πέρασε άουτ.

Σέντρα του Γιαννακόπουλου οι αμυντικοί δεν απόμακρύνουν και η μπάλα φτάνει στο Φώτη Κορομηλά που σουτάρει και ο Κατερινόπουλος μπλοκάρει.

10΄ Γύρισμα του Γιώργου Κοτρότσου στον Αποστολάκη που βγαίνει απέναντι στο Δαράβαλη, αλλά προλαβαίνει ο Γιαννακόπουλος και διώχνει σε κόρνερ.

17΄ Εκτέλεση κόρνερ του Λιβάνη ο Μαλιγιάννης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ.

22΄ Ο Γιώργος Κοτρότσος πασάρει στο Ζαφείρη που απέναντι από το Δαράβαλη δεν κάνει καλό κοντρόλ και μαζεύει εύκολα ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα.

27΄ Σουτ του Λιβάνη η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.

28΄ Σουτ του Νίκου Κοτρότσου έδιωξε σε κόρνερ ο Κατερινόπουλος.

29΄ Πάσα του Πεσλή στο Δαλαγιώργο που έκανε το σουτ και η μπάλα πέρασε άουτ.

36΄ Ατομική ενέργεια και σουτ του Κατσιγιάννη ο Δαράβαλης μπλόκαρε.

39΄ Εκτέλεση φάουλ του Φώτη Κορομηλά από πλάγια αριστερά η μπάλα πέρασε άουτ.

45΄ Πάσα του Αποστολάκη στο Μαλιγιάννη που έκανε το σουτ και η μπάλα έφυγε άουτ.

52΄ Ο Παχής πασάρει στο Γιώργο Κοτρότσο που σουτάρει στα δίχτυα, όμως έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ.

68΄ Πάσα του Κουσκούνη στον Αποστόλη Κορομηλά που έκανε το σουτ από αριστερά και έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ ο Κατερινόπουλος.

69΄ Σουτ του Αποστόλη Κορομηλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

89΄ Σουτ του Πεσλή η μπάλα έφυγε άουτ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ (Θόδωρος Λαυράνος): Δαράβαλης, Γιαννακόπουλος, Κορομηλάς Α., Ζαχαράκης, Μυλωνάς, Δαλαγιώργος (61΄ Κουσκούνης), Αθανασίου (86΄ Αλομπισάτ), Κορομηλάς Φ., Πεσλής, Κοτρότσος Ν., Καραχάλιος.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Γιάννης Λιάκας): Κατερινόπουλος, Μπαρμπαρούσης, Λιβάνης Π., Ταφάνι, Κωνσταντίνου, Κοκώνης, Αποστολάκης (88΄ Κουντούρης), Κατσιγιάννης (46΄ Παχής), Κοτρότσος Γ., Ζαφείρης (61΄ Κοντοζήσης), Μαλιγιάννης (79΄ Μαρούλης).

Πηγή: websports.gr