Στα προημιτελικά του κυπέλλου ο Απόλλων Θέρμου

Στα προημιτελικά ο Απόλλων Θέρμου 1957 Στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ πέρασε ο Απόλλων Θέρμου 1957, που κέρδισε εκτός έδρας τον Α.Ο. Ρηγανά με το ευρύ 5 - 0.

Η ομάδα του Γιάννη Καραμπούλη προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο και "καθάρισε" την πρόκριση στο πρώτο 20λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου απέναντι στο Ρηγανά που παρατάχθηκε με αλλαγές.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν στα πρώτα λεπτά, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν, ενώ στο 9΄ ο Σαγάνας πρόλαβε τη μπάλα και απομάκρυνε σε πλασέ του Κούκου.

Ο Απόλλωνας στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου πήρε το προβάδισμα με σουτ του Γιώργου Κόκκοτου έξω από την περιοχή και το 0 - 1 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Πατρόπουλου για το πρώτο μέρος.

Στο 50΄ ο Τύμπας έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κόντραρε, αλλά ο Κούντρας δεν αιφνιδιάστηκε και μπλόκαρε. Δύο λεπτά αργότερα ο Κούκος με κοντινό πλασέ μετά από γύρισμα του Κοθρούλα διπλασίασε τα τέρματα του Απόλλωνα.

Στο 64΄ και στο 65΄ Τασούλης και Κουκιάς αντίστοιχα ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 0 - 4 "καθαρίζοντας" το ματς. Οι δύο ομάδες είχαν κάποιες καλές στιγμές στη συνέχεια και στο 82΄ ο Καλλιακμάνης διαμόρφωσε το τελικό 0 - 5.

Το φιλμ του αγώνα.

4΄ Πλασέ του Τύμπα απέκρουσε ο Κούντρας.

4΄ Πλασέ του Καραχάλιου η μπάλα κόντραρε στον Καλλιακμάνη και πέρασε κόρνερ.

5΄ Κόρνερ του Τσάμη κεφαλιά του Ντόβα η μπάλα έφυγε άουτ.

9΄ Λάθος του Μιχάλη ο Κούκος πλάσαρε και πρόλαβε ο Σαγάνας.

23΄ Γκολ. Ο Κόκκοτος με σουτ έξω από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0 - 1.

24΄ Σουτ του Μπίστα από πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή έδιωξε σε κόρνερ ο Μιχάλης.

40΄ Κόρνερ του Τσάμη κεφαλιά του Ντόβα απέκρουσε ο Κούντρας.

47΄ Μακρινό σουτ του Ντόβα η μπάλα έφυγε άουτ.

48΄ Φάουλ του Κοθρούλα η μπάλα πέρασε άουτ.

50΄ Σουτ του Τύμπα από το ύψος της περιοχής η μπάλα κόντραρέ, αλλά ο Κούντρας δεν αιφνιδιάστηκε και απέκρουσε τη μπάλα.

52΄ Γκολ. Γύρισμα του Κοθρούλα από δεξιά ο Κούκος με κοντινό πλασέ σκοράρει κάνοντας το 0 - 2.

53΄ Σουτ του Τσάμη η μπάλα πέρασε άουτ.

64΄ Γκολ. Βολέ του Μιχάλη πάνω στον Κούκο αυτός πασάρει στον Τασούλη, που με πλασέ κάνει το 0 - 3.

65΄ Γκολ. Ο Κουκιάς με κοντινό πλασέ κάνει το 0 - 4.

73΄ Πάσα του Μαραγιάννη στον Κουκιά που κάνει το πλασέ και αποκρούει ο Μιχάλης.

75΄ Σέντρα του Τασούλη κεφαλιά του Καλλιακμάνη απέκρουσε ο Μιχάλης.

78΄ Φάουλ του Ντόβα ο Καρδαράς έκανε προβολή και η μπάλα κατέληξε στο δεξί δοκάρι του Κούντρα.

81΄ Σουτ του Χρυσικού έδιωξε σε κόρνερ ο Μιχάλης.

82΄ Γκολ. Ο Τασούλης εκτελεί κόρνερ η μπάλα δεν απομακρύνεται και ο Καλλιακμάνης από κοντά κάνει με πλασέ το 0 - 5.

84΄ Κόρνερ του Τύμπα ο Πρέμος έκανε το πλασέ και ο Κούντρας έδιωξε.