Φιλική ήττα από τον Παναιτωλικό με θετικό πρόσημο για την ΑΕΜ

Κατηγορία: Α.Ε. Μεσολογγίου

Την φιλική ήττα με 2-1 γνώρισε η ΑΕΜ από τον Παναιτωλικό το απόγευμα του Σαββάτου στο Emileon.

Η ομάδα του Μεσολογγίου πήρε κεφάλι στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Γεωργούση 0-1 με τους γηπεδούχους στο 6ο λεπτό με τον Ματσόλα να ισοφαρίζουν σε 1-1, με τον παίκτη λίγα λεπτά αργότερα να αποχωρεί με ενόχλησης στο δικέφαλο.

Την νίκη στην ομάδα του Παναιτωλικού έδωσε με τέρμα στο 80’ από σέντρα του Σκιαδά ο Μάζουρεκ με πλασέ διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Πολύ καλή εικόνα και κολακευτικά σχόλια απ όσους μπόρεσαν και παρακολούθησαν το παιχνίδι απέσπασε η ομάδα του Γιώργου Ταράση, μια εβδομάδα πριν τις επίσημη έναρξη του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής κατηγορίας.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: (Μάκης Χάβος) Μελίσσας (81’ Καλαντζής), Καρασαλίδης, Μαλής, Τζανακάκης (74’ Βάντερσον), Περέιρα, Ντάλσιο (74’ Σοροβός), Ντίας (74’ Σκιαδάς), Μάζουρεκ, Γιάκολις (60’ Μπελεβώνης), Αριγίμπι (78’ Τρομπούκης), Ματσόλα (λ.τ. 11’ Μεντόσα, 60’ Σκόνδρας).

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ: (Γιώργος Ταράσης) Μανιάτης, Χριστογιάννης, Τραγουλιας, Πεκεζ, Σωτηρόπουλος, Λίτσος, Γράβαλος, Πατιλας, Μπελεβώνης, Πιστιόλης, Γεωργούσης.

Αγωνίστηκαν και οι Ντζιμάνης, Μελιαδης, Κατσαμπας.