Ήττα για την ΑΕΜ στη Ναύπακτο με 2-1

Κατηγορία: Α.Ε. Μεσολογγίου

Ναυπακτιακός Αστέρας – ΑΕ Μεσολογγίου 2-1

Ήττα με σκορ 2-1 για την ΑΕΜ στη Ναύπακτο για την 5η αγωνιστική των play-off  που σε συνδυασμό με την νίκη του Ομήρου επί της Φλόγας με 1-0 την αφήνει στην δεύτερη θέση.

Κακή εμφάνιση από τους παίκτες του Βασίλη Ξανθόπουλου στο πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 20΄, εκτέλεση φάουλ του Θεοχάρη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής η μπάλα κοντράρει στο τοίχος και στρώνεται στον Ζαχαρόπουλο σουτ και στα δίκτυα 1-0.

Δυο λεπτά αργότερα και το 22΄ οι γηπεδούχοι θα διπλασιάσουν τα τέρματα τους, ατομική ενεργεία από αριστερά του Μάριου Βρουσάι και σέντρα, με προβολή ο Πιστιόλης θα κάνει το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι θα οπισθοχωρήσουν και θα προσπαθήσουν να χτυπήσουν στην αντεπίθεση, η ΑΕΜ θα πάρει την πρωτοβουλία στο κέντρο αλλά χωρίς να μπορέσει να δημιουργήσει τις μεγάλες φάσεις.

Η μείωση του σκορ θα έρθει στο 87΄όταν ο Βαβάτσικος θα ανατραπεί στην περιοχή (έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους) με τον ρέφερι του αγώνα κ. Τσιρώνη να δίνει το πέναλτι, την εκτέλεση θα αναλάβει ο Γκάτση που θα διαμόρφωση το τελικό 2-1.

Το φιλμ του αγώνα:

9′ Σέντρα του Μιχάλη Βρουσάι κεφαλιά του  Ανδριτσόπουλου εύκολα ο Δουλιώτης.

15′ Εκτέλεση φάουλ του Βαβάτσικου γυριστή  κεφαλιά του Γκάτση η μπάλα λίγο άουτ.

18′ Ο Πιστιόλης θα κλέψει τη μπάλα μέσα στη περιοχή θα σουτάρει η μπάλα θα περάσει παράλληλα με την εστία.

20′ Γκοολ, Εκτέλεση φάουλ του Θεοχάρη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής η μπάλα κοντράρει στρώνεται στον Ζαχαρόπουλο σουτ και στα δίκτυα 1-0.

22′ Γκοολ, Ατομική προσπάθεια του Βρουσάι σέντρα προβολή του Πιστιόλη η μπάλα στα δίκτυα 2-0.

30′ Σουτ στη κίνηση του Μιχαλόπουλου μπλοκάρει ο Ανδρεόπουλος

31′ Ο Μιχαλόπουλος θα φύγει στην πλάτη της άμυνας ο Δημόπουλος σωτήρια θα κόψει.

45+2′ Σέντρα του Μιχαλόπουλου κεφαλιά του Γκάτση μπλοκάρει ο Ανδρεόπουλος.

47′ Σέντρα του Αντωνόπουλου κεφαλιά του Γκάτση μπλοκάρει ο Ανδρεόπουλος.

48′ Ατομική προσπάθεια του Μάριου Βρουσάι στρώνει στον Θωμόπουλο σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

50′ Σουτ διαγώνιο του Καραγιάννη αποκρούει σε κόρνερ ο Δουλιώτης.

52′ Συρτή σέντρα Καζανά στο Πιστιόλη σουτ του δεύτερου μπλοκάρει ο Δουλιώτης.

62′ Σουτ του Γκάτση μέσα στη περιοχή αποκρούει ο Ανδρεόπουλος νέο σουτ του Βαβάτσικου η μπάλα άουτ.

64′ Σέντρα του Γαβρίνα γυριστό σουτ του Βαβάτσικου η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

76′ Ατομική προσπάθεια του Μάριου Βρουσάι σουτ από κοντά αποκρούει ο Δουλιώτης.

82′ Σέντρα του Θωμόπουλου η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ δίπλα στο παραθυράκι του Δουλιώτη

87′ Γκοολ, Πέναλτι για την ΑΕΜ που θα κερδίσει ο Βαβάτσικος την εκτέλεση θα αναλάβει ο Γκάτσης  και θα μειώσει σε 2-1.

Διαιτητές της αναμέτρησης οι κ.κ Τσιρώνης, Γαλανόπουλος και Τριανταφύλλου.

Ναυπακτιακός: (Πανουργιάς):Ανδρεόπουλος, Καζανάς, Βρουσάι (77΄Ψυχογίος), Δημόπουλος, Ζαχαρόπουλος , Θωμόπουλος, Καραγιάννης (86΄Αδραχτάς),Θεοχάρης, Ανδριτσόπουλος,Βρουσάι Μαρ., Πιστιόλης.

ΑΕΜ: (Ξανθόπουλος):Δουλιώτης, Θεοδωρίδης, Αντωνόπουλος, Πασπαλιάρης Γ, Γαρούφης, Ντζιμάνης, Μιχαλόπουλος (74΄Νικολόπουλος), Γκάτσης, Γαβρίνας (Πασπαλιάρης Ι), Βαβάτσικος (90΄Πέκεζ), Δερβίσης .