Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τον Ναυπακτιακό (vid)

Κατηγορία: Γ΄ Εθνική

Την πρώτη του ήττα γνώρισε ο Ναυπακτιακός στο πρωτάθλημα της Γ Έθνικής καθώς τραυματισμοί και ατυχία του έχουν στερήσει βαθμούς. Ο Δημήτρης Σκούνας στον αγώνα με τον Θρίαμβο δεν είχε στην διάθεση του τέσσερις βασικούς ποδοσφαιριστές.

Στο χθεσινο παιχνίδι χρειάστηκε αρκετό χρόνο για να προσαρμοστεί ο Ναυπακτιακός  στον κακό αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της ΕΠΣ Ηπείρου που δεν θα έπρεπε να φιλοξενεί  αγώνες Γ’ Εθνικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκόλ κάτι που πέτυχαν στο 19’ με τον Τσουμάνη που με σούτ νίκησε  έξω από την περιοχή νίκησε τον Μανιάτη.

Στην επανάληψη ο Ναυπακτιακός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι πίεσε έχασε ευκαιρίες όμως δεν κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια με τους γηπεδούχους  να φτάνουν στο δεύτερο γκολ με τον Ριστάνη στο 88’

Το φιλμ του αγώνα

7΄Σουτ του Τσαφίτσα αποκρούει σε κόρνερ ο Μανιάτης

18’ Ο Τσουμάνης με ωραίο σουτ θα κάνει το 1-0 για τον Θρίαμβο Σερβιανών

43’ Σέντρα σουτ του Καραγιάννη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

44’ Αντεπίθεση με Σαμπανέι και Κωστή η σέντρα του δεύτερου θα κοπεί από τους

αμυντικούς

45’ Σέντρα σουτ του Καραγιάννη η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων

49’ Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη κεφαλιά του Κυριαζόπουλου η μπάλα άουτ.

50’ Σέ3ντρα σουτ του Μπλέτσα η μπάλα άουτ

51’ Σουτ του Γραμματικόπουλου αποκρούει ο τερματοφύλακας προβολή Θεοχάρη η μπάλα κοντράρει και απομακρύνουν οι αμυντικοί.

59’ Σουτ του Γκασούκα μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα άουτ.

62’ Εκτέλεση φάουλ του Νικολακόπουλου κεφαλιά ο Θεοχάρης η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

64’Σέντρα από αριστερά παραλίγο αυτογκολ

65’ Ο Γκασούκας δεν θα προλάβει να πλασάρει θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας.

67’Σέντρα από δεξιά κεφαλιά του Γραμματικόπουλου η μπάλα άουτ.

73’ Ο Τσαφίτσας πάνω στην γραμμή θα στείλει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

82΄Σουτ του Σαμπανέι η μπάλα άουτ.

83’ Σέντρα σουτ του Γιαννόπουλου η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι κόρνερ.

84’ Σουτ του Θεοχάρη η μπάλα θα χτυπήσει στον Νικολακόπουλο και θα περάσει άουτ.

88′ Ο Ριστάνης θα κάνει το 2-0 για τον Θρίαμβο.

Διαιτητές της αναμέτρησης οι κ.κ Γιούργας, Τίκας και Μιχαλάς.

Σερβιανά (Νίκος Γκούρας): Αρχοντάκης, Πάσχος, Πάκος, Κωσταμένας (60’ Κομπίλας), Βραχνός, Τσουμάνης (71’ Ριστάνης), Τσιαφίτσας (90’ Πολυχρόνης), Μούτσιος, Μπλέτσας (91’ Δρόσος), Ηλίας, Διαμαντόπουλος.

Ναυπακτιακός Αστέρας (Δημήτρης Σκούνας): Μανιάτης, Καζανάς (85’ Κονίδας), Κωστής (53’ Γιαννόπουλος), Νικολακόπουλος, Θεοχάρης, Κυριαζόπουλος, Καραγιάννης, Φαμπίνιο (93’ Γιαννόπουλος), Γραμματικόπουλος, Σαμπανέι, Γκασούκας (79’ Κοντογιάννης).