Εντός έδρας ισοπαλία με την Αχαϊκή για Ναυπακτιακό (vid)

Κατηγορία: Γ΄ Εθνική

Η ομάδα του Ναυπακτιακού που για ακόμη ένα παιχνίδι  είχε καλή απόδοση δυσκολεύτηκε πολύ στο σκοράρισμα  καταφέρνοντας να φτάσει στο γκολ με τον Νάκα στο 50’ που από θέση τετ τα τετ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το 1-0. Όμως για ακόμη ένα παιχνίδι πλήρωσε την αστοχία της αφου οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Μητρόπουλο που  βρέθηκε μόνος του στην περιοχή του Ναυπακτιακού και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 1-1.

Οι κυριότερες στιγμές του παιχνιδιού:

2’ Μπροστινή μπαλιά του Γκέτσι στον Γκάτση ο δεύτερος θα πλασάρει με τον τερματοφύλακα να έχει βγεί από την εστία του και την μπάλα να καταλήγει άουτ.

12’ Επικίνδυνη σέντρα του Νάκα θα διώξει προ του Γκάτση με γροθιές ο τερματοφύλακας.

18’ Σουτ του Γκέτσι από το ύψος του πέναλτι θα μπλοκάρει σταθερά ο τερματοφύλακας.

30’ Από κοντά ο Κονίδας δεν θα μπορέσει να νικήσει τον τερματοφύλακα.

31΄Σέντρα του Καζανά ο Γκάτσης στην φάση δεν θα προλάβει όμως να κάνει την προβολή θα παρέμβει ο αμυν τικός.

32’ Ο Γκέτσι θα μπει στην περιοχή θα στρώσει τον Αρώνη όμως το σουτ του δεύτερου θα περάσει ψηλά άουτ.

40’ Φάση διαρκείας στην περιοχής της ΑΧαΐκής η άμυνα της θα αντιδράσει σωστά στην διαρκεί πίεση και η μπάλα θα απομακρυνθεί.

45’ Ο Γκέτσι θα σουτάρει από κοντά θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας.

45’ Ο Γκάτση θα προλάβει τον τερματοφύλαλα θα διώξει η άμυνα πάνω στη γραμμή στην συνέχεια η μπάλα θα φτάσει στον Καζανά που κάνει την σέντρα και στείλει την μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα

46’ Εκτέλεση φάουλ του Νάκα κεφαλιά του Κράσι η μπάλα άουτ.

47’ Μπροστινή μπαλιά του Γκάτση θα προλάβει ο τερματοφύλακας.

50’ Γκοοοολ΄Ο Στέλιος Νάκα από θέση τετ α τετ θα νικήσει τον τερματοφύλακα και θα κάνει το 1-0 για τον Ναυπακτιακό.

56’ Δυνατό συρτό σούτ από τον  Μπουτσικάκη η μπάλα άουτ.

57’ Σέντρα του Καλαμπόκα η μπάλα θα κοντράρει και θα καταλήξει στα δίκτυα όμως ο βοηθός  είχε σηκωμένο το σημαιάκι υποδεικνύοντας τον Καλαμπόκα σε θέση οφ σάιντ.

59’ Σέντρα  του Νάκα κεφαλιά του Γκάτση θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

60’ Σουτ του Γκάτση έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

70’ Εκτέλεση φάουλ του Νάκα θα διώξει ο τερματοφύλακας

80’ Σέντρα του Παπανδρέου δυνατή δεν θα μπορέσει ο Κράσι να εκμεταλλευτεί την φάση

81’ Στην προσπάθεια του να διώξει ο Λίπι η μπάλα κόντραρε και παραλίγο να καταλήξει στα δίκτυα φεύγοντας δίπλα από το δοκάρι καταλήγοντας κόρνερ.

88’Γκοοολ Ο Μητρόπουλος μόνος στην περιοχή του Ναυπακτιακού θα κάνει το 1-1.

94’ Κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα της Αχαΐκης – Στην θέση του θα περάσει ο Ανδρεόπουλος και ο Μπακάλης θα βγει εκτός παιχνιδιού.

95΄Απευθεία εκτέλεση φάουλ του Καπία η μπάλα ψηλά άουτ.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Χουλιάρας της ΕΠΣ Πρέβεζα Λευκάδας με βοηθούς τον κ. Νάστο και κ. Κακκούρη.

Ναυπακτιακός: (Κουρμπανάς): Παντελίδης, Καζανάς, Καλαμπόκας, Καπίας, Θεοχάρης, Αρώνης, Γκέτσι (45’ Κράσι), Κονίδας, Γκάτσης (68 Μεζίνι), Νάκα (80’ Νικολακόπουλος), Εσκουρέντο (68’ Παπανδρέου).

Αχαΐκή: Καραμανλής, Στάνης, Παπά (70’ Αντωνόπουλος), Λίπι, Γίλντι, Μπουτσικάκης, Κωστής, Γεωργόπουλος, Σουράνης, Κυριακόπουλος (70’Ανδρεόπουλος), Πυρής.