Νίκη για το κορίτσια του MSL FC επί του Ατρόμητου Πατρών

Χόρεψε «σάμπα» στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του MSL FC και κέρδισε τον μαχητικό Ατρόμητο Πατρών με 3-0.

Τα " Φλαμίνγκο" ήταν καλύτερα στην μεγάλυτερη διάρκεια της αναμέτρησης και με το "τρίποντο" αυτό έφτασαν στους 18 βαθμούς. Από την άλλη ο Ατρόμητος άρχισε να δείχνει κάτι μετά το 60', αλλά δεν ήταν αρκετό για να πάρει κάτι καλό από το συγκεκριμένο ματς.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στην ομάδα της Αιτωλοακαρνανίας . Η ομάδα του Γιάννη Γουλή από την αρχή επέβαλε τον ρυθμό της, είχε την κατοχή της μπάλας, δημιούργησε ευκαιρίες πετυχαίνοντας δύο τέρματα.

Ο Ατρόμητος από την άλλη δεν μπορούσε να βρει ρυθμό και να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις για την εστία της Souza Grazi , εκτός από ένα μακρινό σουτ τής Βάσω Λαζανά στο οριζόντιο δοκάρι.

Το φίλμ τού αγώνα:

Στο 3' σε φάουλ της Μοκκα η Moraes De Souza από κοντά νικήθηκε από την Νταβαντζη.

Στο 12' σέ μπαλιά της Πετσινη η Moraes De Souza αστοχεί από καλή θέση.

Στο 22' από ωραία σέντρα της Παπαδογεωργου η Moraes De Souza νικήθηκε και πάλι από την Νταβαντζη.

Στο 23' η Βάσω Λαζανά που μόλις είχε περάσει αλλαγή στο ματς με ωραίο μακρινό σουτ σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 26' σε ωραία σέντρα της Παπαδογεωργου η Moraes De Souza αστοχεί από κοντά.

Στο 28' σε ωραία μπαλιά της Μοκκα η Μoraes De Souza με ωραίο πλασέ κάνει το 1-0.

Στο 34' η Πετσινη ανέλαβε τον ρόλο της δημιουργού και βγάζει την Moraes De Souza σε καλή θέση και με πλασέ κάνει το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο κατέβασε ταχύτητα η γηπεδούχος ομάδα με αποτέλεσμα η φιλοξενούμενη ομάδα να πάρει " μέτρα" στο γήπεδο αλλά χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία της Souza Grazi.

Στο 57' σουτ της Μοκκα φεύγει λίγο άουτ.

Στο 59' σουτ της Παπαδογεωργου αποκρούει η Νταβαντζη.

Στο 79' σε καλοκτυπημενο φάουλ της Μοκκα η Παπαδογεωργου με ωραίο πλασέ εν κινήσει κάνει το τελικό 3-0.

Στο 83' η Βάσω Λαζανά απειλεί με σουτ που φεύγει άουτ.

Στο 84' σε φάουλ της Μοκκα η Νταβαντζη αποκρούει δύσκολα.

Στο 90+2' σέ φάουλ της Λαζανά Ι. και άστοχη έξοδος την Souza Grazi και σύγχυση στην περιοχή της γηπεδούχου ομάδας η Λαζανά Β. σουταρει για να απομακρύνει η Βρανά Τριανταφύλλου με υπερένταση.

Καλή η διαιτησία του Ποντικα και των βοηθών του Μπακαλιος Χρ.και Κατσαρού Ι. ( ΕΠΣ Φωκίδας).

MSL FC: Souza Grazi, Βασιλείου (88' Σιασταθη.), Χριστοπούλου, Μοκκα (88' λ.τραυμ.Γουμενου Μ.), Βρανα-Τριανταφυλλου, Ροζάκη (80' Βητουρατου Σ.), Σταυροπούλου, Πετσινη (63' Ντουραντωνη Δ.), Παπαϊωάννου (88' Αρβανίτη Ε.), Παπαδογεωργου ,Moraes De Souza.