Ευρεία νίκη για τη Κ16 του Αστέρα Μεσολογγίου στη Ναύπακτο

Εύκολη και ευρεία νίκη πέτυχε η Κ16 του Αστέρα Μεσολογγίου επί της Κ16 Α.Ο. Λυγιά με σκορ 8-2, στο γήπεδο του Ξηροπήγαδου Ναυπάκτου, σήμερα Κυριακή 30 Ιανουαρίου 2022, το πρωί. Ο αγώνας έγινε στα πλαίσια της 2ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κατηγορίας Κ16 , του 1ου Ομίλου, της Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας.

Χωρίς να συναντήσουν δυσκολίες, οι μικροί μας καθάρισαν από το Α’ ημίχρονο τον αγώνα, σημειώνοντας 4 γκολ, με σκόρερ τους Σιαμήτρο Β. με δύο γκολ, Μπελλάλη και Γιαννόπουλο.

Στο Β’ ημίχρονο συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, όπου με άλλα δύο γκολ του Γιαννόπουλου, ένα του Μπελλάλη και ένα του Μαυραγάνη, έφτασαν στη νίκη με 2-8.

Αστέρας Μεσολογγίου: (Πετσίνης) Σταμάτης, Τριώτης, Παπασπύρος, Σιαμήτρος Γ., Ντρούκας, Μαυραγάνης, Ντελής, Καπάιος, Σιαμήτρος Β., Μπελλάλης και Πανόπουλος.

Στο Β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν επίσης οι: Ζόγκας, Σέφα, Μπαζίνης, Ισαακίδης, Σέβας, Υζιράι, Βασιλείου, Νικολόπουλος και Μόγιας.

Πηγή: asterasmessolonghi.gr