Κύπελλο Ελλάδας: Εκτός έδρας με Τρίτων η Πανελευσινιακό ο Χαρ. Τρικούπης.. εκτός και ο ΑΟ Αγρινίου με Νίκη Βόλου

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί στην Αθήνα η κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδας στο μπάσκετ για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019. Στην κληρωτίδα μπήκαν και οι δυο ομάδες που εκπροσωπούν τον νομό μας, Χαρίλαος Τρικούπης Α΄2 και ΑΟ Αγρινίου Β΄ Εθνική.

Η ομάδα του Μεσολογγίου καλείτε να αντιμετωπίσει στην δεύτερη φάση του θεσμούς εκτός έδρας στις 19 Σεπτεμβρίου την νικήτρια ομάδα από το ζευγάρι ανάμεσα σε Τρίτων και Πανελευσινιακό.

Από την άλλη η ομάδα του Αγρινίου που θα μπει στις αγωνιστικές υποχρεώσεις από την πρώτη φάση του θεσμού καθώς αγωνίζεται μια κατηγορία χαμηλότερα στις 16 Σεπτεμβρίου, καλείτε να αντιμετωπίσει και αυτή εκτός έδρας την ομάδα της Νίκης Βόλου.

Δείτε αναλυτικά παρακάτω όλο το πρόγραμμα του κυπέλλου μέχρι τον μεγάλο τελικό.

Α΄Φάση, 1η αγωνιστική (16/9)

1ος Όμιλος

1.Κόρινθος - Δούκας

2.Παγκράτι - Κρόνος Αγ. Δημητρίου

3.Μανδραϊκός - Παπάγου

4.Δάφνη Δαφνίου - Πρωτέας Βούλας

5.Πεντέλη - Πανερυθραϊκός

6.Ένωση Ιλίου - Γλαύκος

7.Τρίτων - Πανελευσινιακός

8.Οίαξ Ναυπλίου - Έσπερος

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική (16/9)

9.Ερμής Λαγκαδά - ΣΑ Στρατωνίου

10.ΓΣ Φαρσάλων - ΚΣ Γέφυρας

11.Ανατόλια - Έσπερος Λαμίας

12.Ελευθερούπολη - Μαχητές Δόξα Πεύκων

13.Μακεδονικός - Φίλιππος Βέροιας

14.Χαλκηδόνα - Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου

15.Νίκη Βόλου - Αγρίνιο

16.Φαίακας Κέρκυρας - Ίκαροι Σερρών

2η αγωνιστική (19/9)

17.Νικητής 15 - Διαγόρας Δρυοπιδέων

18.Νικητής 7 - Χαρίλαος Τρικούπης

19.Νικητής 16 - Αίολος Τρικάλων

20.Νικητής 6 - Ιπποκράτης

21.Νικητής 14 - Κόροιβος

22.Νικητής 10 - Ερμής Αγιάς Λάρισας

23.Νικητής 12 - Καβάλα

24.Νικητής 4 - Ιωνικός Ν.

25.Νικητής 8 - Ψυχικό

26.Νικητής 13 - Εθνικός

27.Νικητής 5 - Απόλλων Π.

28.Νικητής 9 - Ηρακλής 2017

29.Νικητής 1 - Καρδίτσα

30.Νικητής 2 - Αμύντας

31.Νικητής 3 - Καστοριά

32.Νικητής 11 - Μαρούσι

3η αγωνιστική (22-23/9)

33.Νικητής 26 - Νικητής 23

34.Νικητής 31 - Νικητής 32

35.Νικητής 24 - Νικητής 20

36.Νικητής 19 - Νικητής 22

37.Νικητής 27 - Νικητής 18

38.Νικητής 25 - Νικητής 30

39.Νικητής 17 - Νικητής 28

40.Νικητής 21 - Νικητής 29

4η αγωνιστική (26/9)

41.Νικητής 39 - Νικητής 37

42.Νικητής 38 - Νικητής 36

43.Νικητής 40 - Νικητής 34

44.Νικητής 33 - Νικητής 35

5η αγωνιστική (29/9)

45.Νικητής 41 - Νικητής 44

46.Νικητής 42 – Νικητής 43

Β’ Φάση (3/10)

47.Ρέθυμνο - Κύμη

48.Ολυμπιακός - Χολαργός

49.Νικητής 46 - Παναθηναϊκός

50.Προμηθέας Π. - Άρης

51.Περιστέρι - Ήφαιστος Λήμνου

52.Κολοσσός Ρ. - Λαύριο

53.ΠΑΟΚ - Πανιώνιος

54.Νικητής 45 - ΑΕΚ

Γ’ Φάση (3-4/11)

55.Νικητής 47 - Νικητής 51

56.Νικητής 53 - Νικητής 54

57.Νικητής 50 - Νικητής 49

58.Νικητής 48 - Νικητής 52

Οι ημιτελικοί θα γίνουν στις 13/2 και ο τελικός στις 17/2

 

        

 

                             

Τελευταια νεα

 

Επικοινωνία μαζί μας

Contact Us

Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Website: http://www.aitosports.gr