Νίκη για τον Χαρίλαο Τρικούπη στη Βέροια

Νίκη στη Βέροια για τον Χαρίλαο Τρικούπη επί του Φίλιππου Βέροιας στο πλαίσιο της 29η αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής κατηγορίας και προτελευταίας του πρωταθλήματος με σκορ 57-81.

Η ομάδα του Μεσολογγίου πηρέ από νωρίς κεφάλι στο σκορ και 3΄ πριν την ολοκλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου βρέθηκε μπροστά με νταμπλ σκορ (9-18), με τους γηπεδούχους να αντιδρούν και να ψαλιδίζουν τη διάφορα στο τέλος (15-20).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιάννη Δημητριάδη συνέχισαν να ελέγχουν το παιχνίδι, δημιούργησαν μια μεγάλη διαφορά στο ημίχρονο (32-46) την οποία και διατήρησαν έως το τέλος φεύγοντας από το ΔΑΚ "Δημήτριος Βικέλας" με τους βαθμούς της νίκης και το ροζ φύλλο αγώνα στις αποσκευές τους.

Διαιτητές : Τζιοπάνος και Σιταρίδης.

Δεκάλεπτα : 15-20, 32-46, 45-68, 57-81

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας - Μπλατσιώτης): Τσεσμετζίδης, Τσιμίδης 2, Τσούκας 13, Βάλλιος 10 (3), Παπαδόπουλος 6, Μόρας, Σιόλογκας 20 (1), Θεοδωρίδης 6, Τόκας.

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης - Μούτσιος): Βουρνάς 4, Λειβαδάς 2, Παπαδιονυσίου 8, Τοπουζίδης 15 (3), Μουράτογλου 6, Σταυρόπουλος 4, Παπαρέγκας 18 (3), Γεωργιάδης 13, Ψάλτου 6, Δημητρόπουλος 3, Τσαπατώρης 2.