Νίκη για τον Ναυπακτιακό επί του Απόλλων Θέρμου με 3-1 (Βίντεο)

Φωτο αρχειου

Την νίκη απέναντι στον Απόλλων Θέρμου με 3-1 πήρε ο Ναυπακτιακός Αστέρας. Η Ομάδα του Ν. Μιμιγιάννη ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες. Το γκολ όμως ήρθε με το σφύριγμα του πρώτο ημιχρόνου όταν ο Αγγελόπουλος με ωραίο σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

Στην επανάληψη το παιχνίδι συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με τους γηπεδούχους να ελέγχουν το παιχνίδι.Όμως η ομάδα του Θέρμου με τον Καρβελά στο 65’ θα φέρει το παιχνίδι στα ίσια δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Οι παίκτες του Ναυπακτιακού όμως δεν άλλαξαν ρυθμό πίεσαν ακόμη περισσότερο έχασαν πολλές ευκαιρίες και ευτύχησαν να φτάσουν στο γκολ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Θεοχάρη σε ανατροπή του Νικολακόπουλο μέσα στην περιοχή , αξίζει να αναφέρουμε ότι στη φάση αυτή διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι όμως   η υπόδειξη του κ. Καραβασίλη ήταν άμεση καθώς ήταν πολύ κοντά στην φάση.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 91’ ο Μικελάτος μετά από λάθος του τερματοφύλακα πλάσαρε όμορφα στέλνοντας την μπάλα στα δίκτυα για Τρίτη φορά.

Το φιλμ του αγώνα

14’ Σουτ του Αγγελόπουλου από την γραμμή της μικρής περιοχής αποκρούει ο τερματοφύλακας.

22’Σουτ του Ρόκκου αποκρούει ο Μούζος.

31’Ωραίο πλασέ του Σχοινά η μπάλα λίγο άουτ.

32’ Σούτ του Μικελάτου διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

33’ Εκτέλεση κόρνερ του Αγγελόπουλου απομακρύνει με γροθιές ο Κούντρας.

38’ Σούτ του Αγγελόπουλου η μπάλα κοντράρει στα σώμματα κόρνερ.

40’ Σέντρα του Αγγελόπουλου ανάποδο ψαλίδι του Σαμπανέι η μπάλα λίγο άουτ.

42’ Σουτ του Μικελάτου με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

45’ΓΚΟΛ  Σουτ του Αγγελόπουλου η μπάλα στα δίκτυα 1-0

55’ Σουτ του Πελεκάνου μπλοκάρει ο Μούζος .

57’ Σούτ του Αγγελόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.

64’ Ο ΄Ρόκκος θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

65’ ΓΚΟΛ Ο Καρβελάς με κοντινό σουτ θα νικήσει τον Μούζο και θα φέρει το παιχνίδι στα ίσια.

67’ Σέντρα του Καζανά ωραία κεφαλιά του Θεοχάρη η μπάλα άουτ.

68’ Ο Θεοχάρης θα χάσει μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά η μπάλα θα διανύσει πορεία πάνω στην γραμμή της εστίας στη συνέχεια στο δοκάρι και πλάγια.

69’ ΓΚΟΛ Ο Νικολακόπουλος θα ανατραπεί μέσα στην περιοχή ο κ. Καραβασίλης θα δώσει πέναλτι την εκτέλεση θα αναλάβει ο Θεοχάρης και θα κάνει το 2-1

81’ Σουτ του Καραγιάννη η μπάλα άουτ.

83’ Νέο σουτ  του Μικελάτου η μπάλα άουτ.

88’ Σουτ του Καρβελά θα μπλοκάρει ο Μούζος.

91’ ΓΚΟΛ Λάθος του τερματοφύλακα μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Μικελάτου 3-1.

92’ Τετ α τετ ο Καραγιάννης προλαβαίνει ο αμυντικός με προβολή.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Καραβασίλης με βοηθούς τον κ. Βαλλιάνο και κ. Καλυβόπουλο.

Ναυπακτιακός: (Μιμιγιάννης): Μούζος, Καζανάς, Χριστόπουλος, Νικολακόπουλος, Δενδρινός Καντάνης (88'Ρουμπατος), Αγγελόπουλος (86’Γιαννόπουλος), Κονίδας (59’Θεοχάρης), Σχοινάς (46’Καραγιάννης), Μικελάτος, Σαμπανέι.

Απόλλων Θέρμου: Κούντρας, Καλλιακμάνης Δ., Στεργίου(82’ Χρυσικός), Ρόκκος, Γιαννοκώστας, Αλπέντζος, Καρβελάς, Κόκκοτος (86’ Μετσίνης),Πελεκάνος, Κούκος, Καλλιακμάνης Δ. (46’ Πίτσος 70’Λάμπος).