Νίκη για τον Αγρινίου επί της Δάφνης Δαφνίου

Photo by Thomas Pappas

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα μας κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τη Δάφνη Δαφνίου με σκορ 69 - 68.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 21 - 18, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο δεύτερο δεκάλεπτο και να προηγούνται με διαφορά ενός πόντου στο ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ξαναπήρε το προβάδισμα και έφτασε στο +5 στο 30ο λεπτό. Στο τελευταίο δίλεπτο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 1 πόντο, όμως η ομάδα μας πήρε προβάδισμα 3 πόντων λίγο πριν το φινάλε και κράτησε τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 21 - 18, 14 - 18, 16 - 10, 18 - 22.

Διαιτητές: Παναγιώτου - Κωνσταντινίδου - Μακρόπουλος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 5, Μπερερής 2, Μιχάλογλου 21(1), Χατζηνικόλας 1, Φραντσέσκι 13(1), Χρήστου, Γιαννακίδης 10(2), Γκρέκας 4, Σταματογιάννης 10, Ψαράς 1, Κασσιούμης 2, Σταμίρης.

Γ.Σ. ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Μάης Κωνσταντινίδης): Αβάρε 3(1), Σταυρακούκας, Κουφόπουλος 7(1), Δομπρογιάννης, Αγγέλου 18(2), Καννάς 1, Φιλιππάκος 14, Γκάτζο 2, Μπαλός, Αρνόκουρος 1, Κανονίδης 18(2), Κουρτίδης 4.