Ήττα για την ΑΕΜ στο Θέρμο από τον Νέο Θέρμιο Απόλλων

Νέος Θέρμιος Απόλλων – ΑΕ Μεσολογγίου 2-0

Χωρίς να συναντήσει δυσκολία ο Νέος Θέρμιος Απόλλων κέρδισε στο γήπεδο Θέρμου με σκορ 2-0 την ΑΕ Μεσολογγίου.
Ο Νίκος Καλοκαίρης στο 54' με σουτ άνοιξε το σκορ και στο 62' ο Ράπτης με κεφαλιά έκανε το τελικό 2-0.

Το φιλμ του αγώνα:

7'  Σε σέντρα από δεξιά ο Αγγέλης κάνει το πλασέ η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και φτάνει στον Κράνη που μέσα από την περιοχή και αριστερά κάνει το σουτ με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια οι αμυντικοί απομάκρυναν τον κίνδυνολη

16' Φάουλ του Τσόκα πάνω από τα δοκάρια άουτ

22' Σουτ του Κράνη μέσα από την περιοχή η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ

24' Σέντρα του Τόσκα από αριστερά οι αμυντικοί απομακρύνουν με την μπάλα να φεύγει πλάγια δεξιά εκεί που ήταν ο Καρβελάς που έκανε το διαγώνιο σουτ άουτ

27' Σέντρα του Πασπαλιάρη κεφαλιά του Πλαστήτα ελάχιστα άουτ

29' Σε αντεπίθεση της ΑΕΜ ο Πλαστήρας μπήκε από αριστερά έκανε το σουτ με τον Δημητρίου να αποκρούει

31' Ατομική ενέργεια του Κράνη που μπήκε στην περιοχή από αριστερά έκανε το σουτ με την μπάλα να περνάει πλάγιο άουτ

34' Σέντρα Τόσκα ο Καρβελάς στο δεύτερο δοκάρι  προσπαθεί να πιάσει το σουτ αλλά δεν τα κατάφερε με τους αμυντικούς να απομακρύνουν

41' Ο Καρβελάς βρήκε με πάσα τον Τόσκα που έκανε το σουτ έξω από την περιοχή στην αγκαλιά του Μπράτσικα

49' Κόρνερ του Καβαλάρη ο Παναγιωτόπουλος πιάνει την κεφαλιά ανενόχλητος από την μικρή περιοχή στέλνοντας τη μπάλα να περάσει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ

54' Γκοοολ 1-0 Ο Κοκώνης Κ. εκτελεί κόρνερ οι αμυντικοί απομάκρυναν και ο Ν.Καλοκαίρης με σουτ από το ύψος της περιοχής έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του

56' Ο Κράνης γυρίζει στον Αγγέλη που κάνει το σουτ και ο Μπράτσικας αποκρούει πρώτα με τα πόδια και στην συνέχεια μπλόκαρε

62' Γκοοολ 2-0 Ο Κράνης εκτελεί φάουλ ο Αγέλλης στο δεύτερο δοκάρι κάνει την κεφαλιά πάσα στον αφύλακτο Ράπτη στην μικρή περιοχή που δεν δυσκολεύτηκε με το κεφάλι να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του

70' Σουτ Ψηφή πέρασε άουτ

73' Ατομική ενέργεια του Καρβελά από δεξιά που έκανε το σουτ με τον Μπράτσικα να αποκρούει σε κόρνερ ο Μπράτσικας

74' Κόρνερ Κράνη λάθος έξοδος του Μπράτσικα που κάνει έξοδο χάνει τη μπάλα και οι αμυντικοί απομάκρυναν πάνω στη γραμμή

81' Φάουλ CHAND ελάχιστα άουτ

87' Σουτ Τζαμαλή η μπάλα κοντράρει σε πόδι αμυντικού αλλάζει πορεία αλλά ο Μπράτσικας μπλόκαρε

91'  Σουτ Καλοκαίρη αποκρούει ο Μπράτσικας ο Καρβελάς γίνεται κάτοχος της μπάλας αλλά από κοντά και πλάγια δεξιά έστειλε τη μπάλα άουτ