Μεγάλη νίκη για Ναυπακτιακό επί του Διαβολιτσίου (vid)

Ένας εξαιρετικός Ναυπακτιακός που δείχνει να βρίσκει ρυθμό  στην πιο κρίσιμη καμπή του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Νίκου Κουρμπανά από νωρίς έδειξε τι ήθελε στο παιχνίδι και κατάφερε με τον μόνιμο σκόρερ της Στέλιο Νάκα να πετύχει δυο γκολ στο 3’ και στο 6’. Ο Νάκα λίγο αργότερα έγινε αναγκαστική αλλαγή και στην θέση του πέρασε ο Παπανδρέου.

Στη συνέχεια του αγώνα οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν χωρίς ωστόσο να τα καταφέρουν. Ο Ναυπακτιακός είχε τον έλεγχο του αγώνα και θα μπορούσε να έχει πετύχει κι άλλα γκολ αν οι παίκτες του ήταν πιο εύστοχοι.

Το φιλμ του αγώνα

3’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Νάκα με ένα εντυπωσιακό σουτ θα κάνει το 1-0 για τον Ναυπακτιακό Αστέρα

6’ ΓΚΟΟΟΟΛ Ασίστ του Εσκουρέντο ο Νάκα θα στείλει για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίκτυα του Διαβολιτσίου 2-0.

7’ Επικίνδυση πάσα του Τσουλάκου θα μαζέψει το Δρακόπουλος.

9’ Σουτ του Νάκα έξω από την περιοχή η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

21’ Σουτ του Αρώνη έξω από την περιοχή θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

24’ Από πλεονεκτική θέση θα σουτάρει ο Αντεμάι οι φιλοξενούμενοι θα ζητήσουν πέναλτι.

30’ Σουτ του Γκέτσι θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Α.Ο. Διαβολιτσίου Καπατσώρης

32’ Σουτ του Εσκουρέντο μέσα από την περιοχή η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

37’ Σουτ του Μουλιάτου από την μικρή περιοχή θα εξουδετερώσει εντυπωσιακά με τα πόδια ο Δρακόπουλος

38’ Από θέση τετ α τετ ο Αντεμάι δεν προλάβει να πλασάρει ο Θεοχάρης θα κάνει την προβολή και η μπάλα θα κατάλήξει κόρνερ καλή στιγμή για το Διαβολίτσι .

41’ Σουτ του Παπανδρέου η μπάλα θα περάσει άουτ.

43’ Ωραία προσπάθεια του Γκέτσι σουτ η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

51’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουλιάτου μπλοκάρει σταθερά ο Δρακόπουλος

52’ Σουτ του Καζανά έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα θα περάσει άουτ.

57’ Εξαιρετική σέντρα του Εσκουρέντο ο Γκάτσης θα χάσει μοναδική ευκαιρία για τον Ναυπακτιακό

58’ Ατομική προσπάθεια του Γκέτσι θα προλάβει να κάνει την προβολή ο αμυντικός

59’ Εκτέλεση κόρνερ του Εσκουρέντο ωραία κεφαλιά του Θεοχάρη η μπάλα άουτ.

70’ Σουτ του Καλαμπόκα έξω από την περιοχή η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

72’ Από θέση τετ α τετ ο Παπανδρέου δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Καπατσώρη.

73’ Ο Παπανδρέου σε ακόμη ένα τετ α τετ δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Καπατσώρη.

76’ Σέντρα του Μεζίνι θα διώξουν σε κόρνερ οι αμυντικοί

78’ Εκτέλεση φάουλ του Μουλιάτου θα μπλοκάρει ο Δρακόπουλος.

80’ Ωραία ενέργεια του Εσκουρέντο σέντρα κεφαλιά του Παπανδρέου η μπάλα άουτ.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Αθανασίου κ. Μάνος με βοηθούς τον κ.΄Μάνο και κ. Βάτο

Ναυπακτιακός: (Κουρμπανάς) Δρακόπουλος, Καζανάς (82’Μπατσής), Καλαμπόκας, Καππίας, Θεοχάρης, Σταυρόπουλος, Γκέτσι (80΄Κράσι), Αρώνης ,Γκάτσης (64’Μεζίνι), Νάκα (25’Παπανδρέου), Εσκουρέντο.

Α.Ο. Διαβολιτσίου: (Παλαμάρας) Καπατσώρης, Γκελγέρια (64’Χότζα), Λιόλιος, Πιτσιλής, Μπαστάκος, Μουλιάτος, Μπαλόπουλος,Τσάτσος (55’Στραβάκος), Γουέσλει,Τσουλάκος, Αντεμάι (55’Αθανασόπουλος).

Πηγή: nafpaktianews.gr