Οι αντίπαλοι στο Κύπελλο Ελλάδας για Χαρίλαο και ΑΟ Αγρινίου

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στις 12:00 στα γραφεία της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαιρίσεις η κλήρωση των Εθνικών Πρωταθλημάτων και του Κυπέλλου.

Οι ομάδες της Αιτωλοακαρνανίας ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης και ΑΟ Αγρινίου που αγωνίζονται στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών θα λάβουν μέρος στο θεσμό από την 2η φάση και μετά που θα πραγματοποιηθεί στις 12/10 ήμερα Τετάρτη.

Ο Χαρίλαος Τρικούπης θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ερμή Αγίας (Ηρακλή), ενώ ο ΑΟ Αγρινίου τον νικητή που θα προκύψει από τα παιχνίδια ανάμεσα σε Πρωτέας Βούλας – Μύκονος και Δάφνη Δαφνίου – Εθνικός, με τους νικητές από τα δυο παιχνίδια να αναμετρούνται μεταξύ τους και τον νικητή να αντιμετωπίζει εντός έδρας την ομάδα του Αγρινίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Κυπέλλου:

Η πρώτη αγωνιστική δράση της Α’ Φάσης θα διεξαχθεί στις 21/9 στις έδρες των γηπεδούχων σε νοκ άουτ μορφή και θα συνεχιστεί μέχρι και την τρίτη αγωνιστική στις 2/10.

Η Β’ Φάση, όπου και θα συμμετέχουν και όλες οι 16 ομάδες της Α2 Ανδρών, θα εκκινήσει στις 12/10.

Συνολικά συμμετέχουν στην Α’ Φάση:

37 ομάδες από Γ’36 ομάδες από Β’

Γ’ Εθνική:

1η αγωνιστική

Νότος

Ελευθερία Μοσχάτου (περνάει άνευ αγώνος)

1 ΑΟΚ Χαλανδρίου – Αργοναύτης Τρίγλιας/Ραφήνας

2 Νήαρ Ηστ – ΑΟ Δάφνης

3 Εργοτέλης – Νίκη Αμαρουσίου

4 Γαλήνη – Κρόνος Αγίου Δημητρίου

5 Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού – Γλαύκος-Έσπερος

6 ΚΑΠ – Ηλιούπολη

7 Σφήκα Αμαλιάδας – ΑΟ Ερμιονίδας

8 Κορωπί – Καλαμάτα ’80

9 Μελίσσια – Δίων Κυπαρισσίας

Βορράς

10 Διγενής Λακ. – ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας

11 ΚούΠα Κιλκίς – ΚΑΟΔ

12 ΓΑΣ Βασιλικών – Καστοριά

13 Αλμυρός – Ανατόλια

14 Σοφάδες – Ρούπελ

15 Τιτάνες Παλαμά – Ελπίς Αμπελοκήπων

16 IBC – Όλυμπος Κορδελιού

17 ΜΕΝΤ – ΑΟ Τρίκαλα

18 Εθνικός Κοζάνης – Νίκαια 2012

2η αγωνιστική (νικητές – νικητές)

Νότος

36.6 – 8

37.4 – 1

38.2 – 3

39.5 – 7

40.9 – Ελευθερία Μοσχάτου

Βορράς

17 (περνάει άνευ αγώνος)

  1. 12 – 18
  2. 10 – 16
  3. 15 – 11
  4. 13 – 14

3η αγωνιστική (νικητές – νικητές)

  1. 39 – 37 (Νότος)
  2. 40 – 38 (Νότος)
  3. 42 – 41 (Βορράς)
  4. 44 – 43 (Βορράς)
  5. 36 (Νότος) – 17 (Βορράς)

Β’ Εθνική – 1η αγωνιστική:

Νότος

ΑΕΝΚ (περνάει άνευ αγώνος)

19 Πρωτέας Βούλας – Μύκονος

20 Δάφνη Δαφνίου – Εθνικός

21 Πανιώνιος – ΟΦΗ

22 Ηλυσιακός – Μίλωνας

23 Δούκας – Αχαγιά 82

24 Φανάρια – Ένωση Ιλίου

25 Πανελευσινιακός – ΑΟΠΦ

26 Πεύκη – Παγκράτι

27 ΕΦΑΟΖ – Έσπερος Καλλιθέας

Βορράς

ΧΑΝΘ (περνάει άνευ αγώνος)

28 Ευκαρπία – ΑΓΣΙ

29 Έσπερος Λαμίας – Γέφυρα

30 Νίκη Βόλου – Βίκος

31 Σταυρούπολη – Αναγέννηση Καρδίτσας

32 Πανσερραϊκός – Δόξα Λευκάδας

33 Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ

34 Ερμής Λαγκαδά – Τrikala Basket

35 Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας

2η αγωνιστική (νικητές – νικητές):

Νότος

45.20 – 19

46.21 – 23

47.26 – 22

48.25 – 27

49.24 – ΑΕΝΚ

Βορράς

35 (περνάει άνευ αγώνος)

50.31 – ΧΑΝΘ

51.32 – 28

52.33 – 34

53.30 – 29

Β’ Φάση

Συμμετέχουν:

16 ομάδες από Α2

9 ομάδες από Β’

5 ομάδες από Γ

1η αγωνιστική 

49 (περνάει άνευ αγώνος)

59.53 – Πανερυθραϊκός

60.Ερμής Αγιάς – Χαρίλαος Τρικούπης

61.55 – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ

62.Ερμής Σχηματαρίου – Ψυχικό

63.54 – Αίας Ευόσμου

64.56 – Καβάλα

65.46 – Κόροιβος

66.58 – 48

67.Παπάγος – Μαρούσι

68.45 – ΑΟ Αγρινίου

69.Ομάδα Β’ Εθνικής – ΓΣ Ελευθερούπολης

70.50 – Τρίτων

71.51 – 52

72.47 – ΝΕΜ

73.57 – Αμύντας

2η αγωνιστική

74.49 – 73

75.66 – 61

76.71 – 69

77.60 – 70

78.65 – 72

79.67 – 68

80.63 – 64

81.62 – 59

3η αγωνιστική

82.80 – 75

83.77 – 81

84.74 – 78

85.79 – 76

           

           

 

Τελευταια νεα

206566108_354138129613434_5527102628270478928_n.jpg

logo blue

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ 

Contact Us

Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Website: http://www.aitosports.gr