Νίκη για τον Άρη Αιτωλικού επί της ΑΕ Αλυζίας με 3-1

Σημαντική νίκη πέτυχε ο ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ με σκορ 3-1 επί της Α.Ε. Αλυζίας, ο αγώνας διεξήχθη το Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2023 το μεσημέρι στο Δημοτικό Στάδιο Αιτωλικού, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Β' κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Αιτωλ/νίας περιόδου 2023-24.

Οι ποδοσφαιριστές του ΑΡΗ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήραν δίκαια την νίκη, μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Λάζαρος Φράγκος που πέτυχε και τα 3 γκολ του ΑΡΗ.

1' Σούτ του Π. Καλύβα από το ύψος του πέναλτι θα μπλοκάρει σταθερά ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

3' Σούτ του Δρακά από την γραμμή της μεγάλης περιοχής θα μπλοκάρει σταθερά ο Κούρτης.

20' ΓΚΟΛ 1-0 : Ατομική προσπάθεια και σούτ από τον Λ. Φράγκο η μπάλα στα δίχτυα 1-0.

22' ΓΚΟΛ 1-1 : Ατομική προσπάθεια του Αποστολάκη και σούτ, θα απομακρύνει την μπάλα ο Κούρτης και στην επαναφορά ο Κεραμίδας με σούτ στη γωνία θα ισοφαρίσει σε 1-1.

31' Πάσα του Ταμπάκη στον Ε. Γεωργαλή στο κάθετο δοκάρι του Κούρτη και άουτ.

40' Σούτ του Βασιλείου λίγο άουτ από την εστία των φιλοξενούμενων.

42' Εκτέλεση φάουλ από τον Βασιλείου κεφαλιά ο Λ. Φράγκος λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι των φιλοξενούμενων.

44' Εκτέλεση φάουλ από τον Βασιλείου, τετατετ ο Κάκκος θα σουτάρει λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι των φιλοξενούμενων.

55' Ατομική προσπάθεια του Αποστολάκη και σούτ θα απομακρύνει την μπάλα ο Γιαννούλης.

74' ΓΚΟΛ 2-1: Σούτ εκτός περιοχής ο Λ. Φράγκος η μπάλα θα γκελάρει αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα και 2-1.

75' Εκτέλεση κόρνερ από τον Δρακά σούτ ο Ταμπάκης διώχνουν στη γραμμή οι αμυντικοί του ΑΡΗ.

77' Δυνατό σούτ από τον Παπαδάτο - Νταλιάνη προ της εστίας διώχνει ο Β. Γεωργαλής.

80' ΓΚΟΛ 3-1: Περίτεχνη ντρίμπλα από τον Λ. Φράγκο σε αντίπαλο αμυντικό και με σούτ από το ύψος του πέναλτι θα διαμορφώσει το τελικό 3-1.

88' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καβαλιέρη στο «γάμα» θα αποκρούσει εκπληκτικά ο αντίπαλος τερματοφύλακας.