Νίκες για Κ14 και Κ16 του Αστέρα Μεσολογγίου

Δύο στα δύο πέτυχαν το Σαββατοκύριακο οι μικροί του Αστέρα, στα πρωταθλήματα που συμμετέχουν, συνεχίζοντας την πολύ καλή πορεία στα φετινά πρωταθλήματα.

Χρονικά στον αγώνα που έγινε το Σάββατο 26 Μαρτίου 2022, το πρωί στο Ενωσιακό γήπεδο Μεσολογγίου “Θ. Πασσιόπουλος”, η Κ14 Αστέρας Μεσολογγίου επιβλήθηκε με σκορ 4-2 της ομάδας Κ14 Νέοι Ναυπάκτου.  Ο αγώνας κρίθηκε στο σημείο που η ομάδα μας προηγήθηκε με 4-0 και η ομάδα των Νέων Ναυπάκτου απλά μείωσε σε 4-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Οι σκόρερ του αγώνα ήταν;

10′Από ασίστ του Σέφα, σκόραρε ο Κοντός 1-0

14′ Γκολ ξανά από τον Κοντό 2-0 (σκορ Ημιχρόνου).

40′ Χατ-τρικ από τον Κοντό με απευθείας εκτέλεση φάουλ, 3-0.

41′ Απίστευτη ντρίπλα και γκολ από τον Αουρέλιο και 4-0

45′ Γκολ με πέναλτι για τους Νέους Ναυπάκτου και 4-1

57′ Νέο γκολ και 4-2 για τους Νέους Ναυπάκτου.

Αστέρας Μεσολογγίου: (Ντζιβανάκης) Κατσαδούρης Πιτσίκος Χριστοδούλου Μπαζίνης Μάης, Ισαακίδης, Δρόσος, Βασιλείου, Λύρος, Κοντός, Σέφα

Έπαιξαν επίσης οι: Σταμάτης Δ., Ζοχιός, Αργυρόπουλος και Παπαδάκης

Εύκολη επικράτηση όμως είχε και η Κ16 Αστέρας Μεσολογγίου στο Νεοχώρι επί της Κ16 Όμηρου Νεοχωρίου, με σκορ 2-5, στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε τη Κυριακή 27 Μαρτίου 2022, το πρωί.

Παίζοντας από τα τα πρώτα λεπτά του αγώνα κυριαρχικά στο παιχνίδι, οι μικροί δεν έδωσαν το περιθώριο στους γηπεδούχους να αμφισβητήσουν την ανωτερότητα της ομάδας μας σε κανένα σημείο. Παρόλο, που οι γηπεδούχοι μείωσαν στο γκολ στη διάρκεια του αγώνα, άλλα δύο γκολ της ομάδας μας σφράγισε τη σπουδαία αυτή νίκη.

Τα γκολ του αγώνα:

5′  Τριώτης και 0-1 για τον Αστέρα

10′ Γκολ από τον Μπελάλλη και 0-2

14′ 0-3 με σκόρερ τον Βασίλης Σιαμήτρο.

32′ Μείωση του σκορ σε 1-3 από τον Όμηρο Νεοχωρίου

55′ 2-3 από τον Όμηρο Νεοχωρίου

72′Δεύτερο γκολ από τον Μπελάλλη για το 2-4

75′ Γκολ από τον Τριώτη για το τελικό 2-5

Αστέρας Μεσολογγίου: (Ντζιβανάκης - Παλιάτσας) Νταλιπάι, Παπασπύρος, Μόγιας, Σιαμήτρος Γ., Ντρούκας, Καπάϊ, Σκουφής, Μπελάλλης, Τριώτης, Ντελλής Σιαμήτρος Β.

Έπαιξαν στο Β’ ημίχρονο επίσης οι: Κατσαδούρης, Σέβα, Ζόγκα, Νικολόπουλος, Κοντός, Βασιλείου, Κάκκος και Γιαννόπουλος

Πηγή: asterasmessolonghi.gr