Σπουδαία νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου επί της Καβάλας με 70-60

ΑΟ Αγρίνιου - Καβάλα 70-60

Μεγάλη μάχη έγινε στο Αγρίνιο, όπου ο τοπικός ΑΟΑ νίκησε την Καβάλα 70-60, σε ένα παιχνίδι που διακόπηκε για δέκα λεπτά στο ξεκίνημα της 2ης περιόδου (στο 11’18’’ για την ακρίβεια), προκειμένου να απομακρυνθεί ένας θεατής πίσω από τον πάγκο της Καβάλας, ύστερα από υπόδειξη του διαιτητή Δαρλαμήτσου.

Η Καβάλα είχε τον έλεγχο στο 1ο ημίχρονο και ξέφυγε με 17-27 στο 13’, αλλά το δεύτερο μισό της αναμέτρησης “ανήκε” στους γηπεδούχους, οι οποίοι ξέφυγαν στο 35’ με 59-50 και ανέβασαν τη διαφορά μέχρι τους 14 πόντους στο τελευταίο λεπτό (70-56).

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος – Κανελλόπουλος - Μακρόπουλος (Θεοδοσόπουλος)

Δεκάλεπτα: 15-17, 32-34, 52-49, 70-60

ΑΟ Αγρινίου (Διαμαντάκος): Νικολαΐδης 12 (3), Βακουφτσής 11 (2), Τσρνιτς 10 (1), Τσούκας, Μήτσου 6 (1), Κυριλής 4, Μπάλος 7 (1), Κουρουπάκης 10, Γκάτζιος 10 (2).

Καβάλα (Πενταζίδης): Άρμστεντ 21 (4), Μπρουκς, Αμπατζάς 15 (3), Ζαρκαδούλας 8 (2), Ράπτης 7, Δρόσος 6, Αγγελάκος, Οκεκουόγεν 3.

Πηγή: basketblog.gr