Με το δεξί μπήκε στη νέα Χρονιά και ο Ναυπακτιακός Αστέρας

Νίκη στην πρεμιέρα για τον Ναυπακτιακό Αστέρα σε μια πάρα πολύ δύσκολη έδρα με 2-3.

Η ομάδα του Γιάννη Πανουργιά ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και κατάφερε να φτάσει στο γκολ μόλις στο 3’ με τον Θεοχάρη να παίρνει το ριμπάουντ ύστερα από σουτ του Πιστιόλη που χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Μετά το γκολ ο Ναυπακτιακός θα απειλήσει ακόμη δύο φορές την εστία του Κούντρα με σουτ του Λαγού και στο 15’ θα χάσει μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του όμως ο Πιστιόλης από θέση τετ α τετ θα αστοχήσει.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι θα ισορροπήσουν το παιχνίδι και θα χάσουν την ευκαιρία με τον Καρβελά στο 25’ χάσουν μεγάλη ευκαιρία να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια.

Το γκολ για την ομάδα του Θέρμου θα έρθει στο 39’ με τον Καρβελά να δίνει ωραία πάσα στον Αγγέλη που από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.

Στην επανάληψη ο Ναυπακτιακός θα πιέσει και πάρει εκ νέου το προβάδισμα στο 57’ με πλασέ του Πιστιόλη.

Στο 62’ ο Αγγέλης θα κάνει το γύρισμα για τον Μπρεσιάκα όμως ο Ζαχαρόπουλος θα διώξει σωτήρια σε κόρνερ. Στο 74’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καραγιάννη ο Φλέγγας θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα και θα κάνει τα πράγματα πιο εύκολα για την ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι θα μειώσουν το σκορ στο 80’ με διαγώνιο σουτ του Αγγέλη.

Το φίλμ του αγώνα:

1’ Γυριστό σουτ του Αγγέλη μέσα στη περιοχή  ο Δημόπουλος με το κεφάλι σε κόρνερ.

3’Γκοοολ Κόρνερ Καραγιάννης πλασέ του Πιστιόλη στο οριζόντιο κεφαλιά του Θεοχάρη 0-1.

5’ Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη κεφαλιά ο Λαγός άουτ.

13’Σουτ του Λαγού διαγώνιο η μπάλα κοντράρει κόρνερ.

15’Στην αντεπίθεση ο Πιστιόλης βγαίνει σε θέση τετ α τετ αποκρούει όμως ο τερματοφύλακας.

25’ Συρτή σέντρα του Κοκκώνη Κ. μόνος στο δεύτερο δοκάρι ο Καρβελάς σουτ η μπάλα ελάχιστα άουτ.

27’ Σέντρα σουτ του Καρβελά η μπάλα θα περάσει άουτ.

39’ Γκοοολ Γύρισμα του Καρβελά η μπάλα στο Αγγέλη που με κοντινό πλασέ κάνει το 1-1.

44’ Πάσα του Ράπτη στον Κοκκώνη πλασέ του δεύτερου μέσα απόν την περιοχή η μπάλα άουτ.

52’ Σουτ του Φλέγγα έξω από την περιοχή η μπάλα λίγο άουτ.

57’ Γκοοολ Πλασέ του Πιστιόλη η μπάλα στα δίκτυα 1-2.

62’Γύρισμα του Αγγέλη στον Μπρέσιακα προλαβαίνει ο Ζαχαρόπουλος και διώχνει σε κόρνερ.

67’Σουτ του Θεοχάρη η μπάλα λίγο άουτ.

73’ Σούτ του Λαγού μέσα από την περιοχή διώχνει σε κόρνερ ο Κούντρας.

74’ Γκοοοολ Εκτέλεση κόρνερ Καραγιάννη κεφαλιά ο Φλέγγας 1-3

80’ Γκοοολ Διαγώνιο σούτ του Κοκκώνη η μπάλα στα δίκτυα 2-3.

91’ Σουτ του Αδραχτά η μπάλα κοντράρει κόρνερ.

Διαιτητής του αγώνα ο Κέκελος με βοηθούς τον κ. Κολοσιώνη  και τον κ. Χουλιάρα.

Νέος Θέρμιος: Κούντρας,Καλοκαίρης, Τζαμαλής,Ράπτης, Κοκκώνης Ευαγ., Κοκκώνης Ευθ.(54’Στεργίου), Κοκκώνης Κ., Ψηφής(78’ Κυριάκος), Αγγέλης, Μπρέσιακας, Καρβελάς.

Ναυπακτιακός: Ανδρεόπουλος(71’ λ.τ. Πετσίνης), Καζανάς, Θωμόπουλος, Δημόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Θεοχάρης, Καραγιάννης (82’ Ζέρβας), Φλέγγας, Ανδριτσόπουλος, Λαγός, Πιστιόλης (89’ Αδραχτάς).